Profesionali burnos higiena

Kaip atliekama profesionali burnos higiena?

Nuo visų dantų paviršių ultragarsiniu aparatu ir specialiųjų rankinių instrumentų rinkiniu šalinamos mineralizuotos apnašos. Sodapūte (air flow) nuvalomas pigmentas, skatinantis dantų tamsėjimą. Senos minkštosios apnašos valomos besisukančiomis guminėmis galvutėmis ar šepetėliais ir specialia mažo abrazyvumo poliravimo pasta su fluoru.

Kaip dažnai reikia atlikti profesionalią burnos higieną?

Profesionaliosios higienos dažnumas priklauso nuo paciento asmens higienos kokybės, akmenų kaupimosi intensyvumo, apnašų retencijos sąlygų. Atsižvelgiant į šiuos veiksnius, profesionali higiena atliekama 1–4 kartus per metus.

Kas gali nutikti jei ignoruosiu profesionalios burnos higienos reikalingumą?

Gali išsivystyti periodonto ligos, su amžiumi dažniausiai taip ir nutinka.

Kas yra danties aplinkinių audinių (periodonto) ligos?

Periodonto ligos – tai aplink dantį esančių audinių uždegimas, kuris sąlygoja kaulo tirpimą. Yra dvi pagrindinės periodonto ligų formos: gingivitas ir periodontitas.

Kas sukelia periodonto ligas?

Minkštosios apnašos ir akmenys – pagrindinė periodonto ligų priežastis. Apnašos – tai bakterijų sluoksnis, kuris formuojasi ant dantų paviršiaus kiekvieną dieną. Siekiant išvengti jų neigiamo poveikio, būtina kasdien kruopščiai šalinti apnašas nuo dantų. Įprastai tam pakanka dantų šepetėlio su pasta ir tarpdančių siūlo. Nepašalinus apnašų, ilgainiui minkštosios apnašos mineralizuojasi, tampa akmenimis. Akmenys kenkia periodontui ne mažiau nei minkštosios apnašos. Juos šalina burnos higienistas ar odontologas, atliekantis profesionalią burnos higieną.

Dantų plombavimas

Dantų plombavimas – kas tai?

Dantų plombavimas – odontologo kabinete dažnai atliekama gydomoji procedūra. Tai danties funkcijos ir estetikos atstatymas naudojant įvairias plombines medžiagas. Dažnai tai skylučių (karieso, kitaip – ėduonies) gydymas išvalant jas grąžteliu ir užpildant jas plombavimo medžiaga. Visgi visame pasaulyje dažnėjant ir stiprėjant dantų griežimui – bruksizmui, vis dažniau plombuojami ir bruksizmo pažeisti dantys.

Kokios plombinės medžiagos dažniausiai naudojamos?

Dažniausiai naudojama medžiaga yra šviesoje kietėjantis kompozitas. Žmonių jis vadinamas helio plomba.

Ar visada įmanoma dantį suplombuoti?

Kai skylutė tokia didelė, kad jos kokybiškai užplombuoti neįmanoma, tenka protezuoti dantį vainikėliu.

Dantų kanalų gydymas

Kada būtina gydyti dantų šaknų kanalus?

Gydyti danties šaknų kanalus (šis gydymas vadinamas endodontija) būtina, kai dantyje susidariusi ertmė yra tokia didelė, kad pasiekia nervą (vadinamą pulpa) ir sukelia nervo uždegimą. Nervo uždegimas galimas ir traumos atveju.

Kas yra danties šaknų kanalų gydymas?

Tai procedūra, kai iš danties pašalinamas nervas (pulpa), o jo buveinė paplatinama ir užpildoma specialia medžiaga.

Ar esant tokiai būklei man visada turi skaudėti?

Ne, 70 proc. danties nervo uždegimų yra lėtiniai bei asimptominiai. Nesvarbu, ar uždegimas pradinės stadijos, ar gerokai įsisenėjęs – pacientas gali neturėti jokių nusiskundimų.

Ar gydymas skausmingas?

Ne. Nuskausminimui naudojamas vietinis anestetikas, pojūčiai tokie pat, kaip ir atliekant įprastą danties gydymą.

Kas atlieka kanalų gydymą?

Mūsų klinikoje kanalų gydymą atlieka tik kanalų gydytojas – endodontologas, naudodamas mikroskopą.

Ar po gydymo dantis bus stiprus?

Taip. Tačiau neretai dantis būna netekęs per daug kietųjų audinių, kad jį būtų galima plombuoti, todėl siekiant išgauti kuo didesnį atsparumą kramtymo jėgoms, tenka uždėti vainikėlį.

Dantų protezavimas vainikėliais

Kas yra vainikėlis?

Vainikėlis yra idealus būdas atkurti nusilpusiems dantims. Vainikėlis tarsi kepurė ar karūna ant danties. Jis tvirtinamas ant išlikusio danties paviršiaus. Jis yra tvirtas ir suteikia dančiui natūralią formą.

Kodėl reikalingas vainikėlis?

Tam yra daug priežasčių. Dažniausios iš jų: Dantis nusilpo dėl labai didelės skylutės; Pakito danties spalva, dėl to pablogėjo Jūsų danties išvaizda; Atliktas danties šaknų kanalų gydymas; Dantis pažeistas po traumos.

Iš ko padarytas vainikėlis?

Vainikėliai gali būti pagaminti iš įvairių medžiagų. Pastaruoju laikotarpiu nuolat atrandama vis naujų medžiagų ir technologijų. Štai keletas dažniausiai naudojamų:

  • Cirkonio oksido vainikėliai – puikus estetikos ir atsparumo derinys. Balta cirkonio oksido (tvirtumu nenusileidžiančia metalui keramika) bazė sujungta su keramika;

  • Bemetalės keramikos vainikėliai – nėra tokie tvirti kaip keramikiniai, sujungti viduje su cirkonio oksido pagrindu, tačiau jie atrodo labai natūraliai ir yra naudojami priekiniams dantims.

Ar vainikėlis gali būti pastebimas?

Ne. Vainikėlis neišsiskirs. Jis privalo atrodyti taip, kaip ir kiti Jūsų dantys. Todėl žiūrima, ar aplinkinių dantų ir vainikėlio atspalviai sutampa. Tiesa, dažnai prireikia laikino vainikėlio, kuris gali šiek tiek skirtis nuo Jūsų tikrųjų dantų, bet tai laikina ir trunka tik tol, kol gaminamas Jūsų nuolatinis vainikėlis.

Kiek laiko trunka gydymas?

Paprastai prisireikia dviejų vizitų: pirmo vizito metu dantis paruošiamas ir skenuojamas, antrojo – cementuojamas.

Kas yra ortodontinis gydymas?

Ortodontinis gydymas – tai dantų tiesinimas juos pastumiant dantų lanke tinkama kryptimi. Juo siekiama pagerinti dantų išvaizdą ir stomatognatinės, t. y. kramtymo sistemos, funkcijas tolygiai paskirstant kramtomąsias jėgas. Ortodontinis gydymas ne tik pagerina išvaizdą, bet ir padeda išsaugoti sveikas dantenas, dantis ir žandikaulio sąnarį.

Kaip atliekamas ortodontinis gydymas?

Ortodontiniam gydymui naudojamos įvairios priemonės, dažniausiai – fiksuoti breketai, skaidrios kapos ir išimamosios plokštelės.

Ortodontija

Čia gimsta šypsenos... Amicus dentis