Dantų netekimas – rimta problema, kurią išspręsti bandoma jau daug metų. Visų arba net ir vieno danties (ypač priekinio) netekimas viršutiniame arba apatiniame žandikaulyje gali turėti įtakos žmogaus išvaizdai, pasitikėjimui savimi ir socialiniam gyvenimui. Netekus dantų ir ilgą laiką neatlikus jokių intervencijų, prasideda kaulo tirpimas, o progresavus kaulo tirpimui, nebeįmanoma atstatyti padarytos žalos ir normalios kramtymo funkcijos. Efektyviausias būdas ją atkurti yra implantavimo procedūra. Klaidinga yra nuostata, kad tai visais atvejais itin sudėtinga, ilga ir labai brangiai kainuojanti procedūra. Konsultacijos metu odontologas sudarys optimalų gydymo planą Jūsų atveju.

Kokie galimi problemos sprendimo būdai netekus daugumos ar visų dantų?

Galimi du problemos sprendimo būdai: senasis – plastikinė išimama dantų plokštelė ir šiuolaikinis – protezavimas ant implantų. Ir vienu, ir kitu atveju su naujais dantimis bus galima atlikti visas funkcijas, tačiau patogumas nepalyginamas. Pacientai, turintys protezus ant implantų, atrodo ir jaučiasi lyg su savais dantimis, nereikia nuolat baimintis – jie nenukris ir neiškris, kaip kartais nutinka nešiojant tradicinę plokštelę. Taip pat svarbu paminėti, kad nėra pykinimo pojūčio, o valgant puikiai juntamas maisto skonis. Dažniausiai visus prarastus vieno žandikaulio dantis galima atkurti įsriegiant 2, 4, 6 arba 8 implantus, ant kurių tvirtinamas protezas su 12 arba 14 nepriekaištingai atrodančių dantų.

Išimamas protezas ant mini-implantų

Kai žandikaulis yra aptirpęs, t. y. sumažėjęs kaulo kiekis, labai tinka mažo (apie 2 mm) diametro implantai. Jie yra su atrama, todėl protezai laikosi stabiliai. Laikini protezai gali būti uždedami iš karto po implantacijos. Šiuo atveju nereikia priauginti kaulo kaip tradicinės implantacijos atveju, todėl tai – ekonomiškas ir greitas būdas turėti gerai besilaikančius išimamus protezus. Jie sukuria gerą estetiką, yra lengvai prižiūrimi.

Išimamas vieno žandikaulio protezas ant 2–4 implantų

Ant 2–4 implantų tvirtinamas išimamas dantų protezas, fiksuojamas lokatoriais. Protezo konstrukcija gaminama iš modifikuoto plastiko arba titano ir plastiko. Lyginant su kaskart išimamomis plokštelėmis toks protezas laikosi tvirtai, minimaliai dengia gomurį ir beveik nesukelia pykinimo. Tokį protezą lengva prižiūrėti, jis valomas jį nuėmus. Šis protezas pasižymi puikia estetika.

Neišimamas vieno žandikaulio protezas ant 4–6 implantų

Pacientams, kurie nenori išimamo protezo, siūlomas fiksuotas, tvirtinamas ant 4–6 (kartais 8) implantų. Implantų skaičius priklauso nuo paciento anatomijos. Mažiausias įsukamas implantų skaičius – 4. Prieš atliekant implantaciją, atliekamas kruopštus tyrimas, planavimas, 3D kompiuterinė tomografija ir panašūs tyrimai. Laikini protezai gali būti uždedami iš karto po implantacijos. Galutiniai protezai gali būti gaminami iš plastiko, sutvirtinto metalu, metalo keramikos arba bemetalės cirkonio oksido keramikos. Toks protezas maksimaliai imituoja natūralius dantis, garantuoja maksimalų kramtymo efektyvumą ir labai gerą estetinį vaizdą.

Čia gimsta šypsenos... Amicus dentis