M. K. Čiurlionio g. 19 Vilnius +370 644 77447
M. K. Čiurlionio g. 19 Vilnius +370 644 77447
Amicus Dentis | Greitoji estetinė ortodontija

Greitoji estetinė ortodontija

Gydymas breketais

Daug žmonių nėra patenkinti savo dantų padėtimi. Tokiais atvejais gelbėja ortodontinis gydymas. Suaugusiems žmonėms dantys dažniausiai tiesinami naudojant breketus. Gydymas breketais gali būti klasikinis ir greitasis.

Klasikinė ortodontija

Klasikinė ortodontija siekia dantis sustatyti į moksliškai taisyklingas padėtis, ji yra nepakeičiama žmonėms, kurie skundžiasi bloga galinių dantų padėtimi, dėl netobulo sąkandžio sutrikusia kramtymo funkcija, taip pat vaikams. Tačiau daugybė žmonių skundžiasi tik prasta priekinių dantų padėtimi, o klasikinė ortodontija, siekianti koreguoti visą sąkandį, nėra priimtina dėl ilgo, porą metų trunkančio gydymo.

Pacientams atsisakius ortodontinio gydymo, siekiant pagražinti šypseną, neretai siūloma gręžti priekinius sveikus dantis ir juos estetiškai plombuoti ar protezuoti. Tačiau tai – netausojantis ir agresyvus kelias, o dėl greitosios estetinės ortodontijos tapo įmanoma per trumpą laiką sukurti ne tik gražią, bet ir sveiką šypseną.

Greitoji estetinė ortodontija

Greitoji estetinė ortodontija yra greitas, efektyvus ir saugus būtent tik priekinių dantų sąkandžio tiesinimas mažai matomais breketais. Dėl GEO išsaugomi savi danties audiniai, išvengiama minėtų agresyvių gydymo metodų. Mūsų klinikoje greitajai estetinei ortodontijai atlikti taikomi balti Six Month Smiles ar kitos sistemos breketai. GEO gydymas vyksta labai greitai, nes nesiekiama keisti galinių dantų padėties, tai leidžia koncentruoti visas priemones priekinių dantų padėčiai tiesinti. Gydymas GEO sistema vidutiniškai trunka iki 6 mėnesių. Greitosios estetinės ortodontijos metodikos yra modernios medicinos dalis, jos sparčiai populiarėja pasaulyje. Lietuvoje GEO gydymas yra taikomas palyginti neseniai.

Kokia gydymo eiga?

Po konsultacijos įvertinama paciento dantų padėtis ir paciento nusiskundimai dėl to, ką jis pats norėtų sąkandyje pakeisti, kad šypsena būtų graži. Išsamiai papasakojama, koks yra paciento sąkandis, kaip vyksta gydymas, kiek jis užtruks. Pacientui apsisprendus dėl gydymo, nuimami dantų atspaudai.

Prieš uždedant breketus, pacientui atliekama burnos higienos procedūra. Išsamiai papasakojama, kaip prižiūrėti dantis gydant breketais – tai reikalauja daugiau pastangų, nei įprasta.

Pacientui uždedami mažai pastebimi balti breketai, kurie tuoj pat tiesina dantis. Diena po dienos pastebima, kaip dantys atsiduria vis geresnėje pozicijoje ir šypsena gražėja. Pakartotinai apsilankyti pacientai kviečiami kas 3–6 savaites 3–9 mėnesius. Galiausiai breketai nuimami. Nuvalomi akmenys, pasirūpinama dantis stabilizuoti, kad pasiekta padėtis nesikeistų. Dantys išbalinami. Pacientas nebeturi slėpti šypsenos, gali drąsiai šypsotis. Tai – gydymas, kuris įkvepia, nes kartais keičia žmonių gyvenimus.

Jūsų dantų draugas „Amicus Dentis“